32-latek znęcał się nad swoją babcią. Trafił do aresztu

Najbliższe trzy miesiąc spędzi w areszcie 32-latek oskarżony o długotrwałe znęcanie się nad swoją babcią. Mężczyzna wyzywał i psychicznie terroryzował seniorkę, groził też, że ją zabije. W chwili zatrzymanie był pijany i agresywny.
fot. KPP w Wyszkowie

 O zdarzeniu wyszkowska policja została poinformowana pod koniec minionego tygodnia. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że pijany wnuk wszczął awanturę ze swoją 75-letnią babcią. Do domu na terenie gminy Zabrodzie zostali skierowani policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W takcie interwencji mundurowi ustali, że 32-letni mężczyzna od dłuższego czasu znęca się psychicznie nad kobietą, jest wobec niej agresywny oraz wyzywa ją słowami wulgarnymi powszechnie uznawanymi za obelżywe. W dniu interwencji agresywny wnuk groził seniorce pozbawieniem życia.

 W związku z podejrzeniem stosowania przemocy psychicznej oraz fizycznej 32-latek został odizolowany od swojej babci i trafił do policyjnej celi. Po nocy spędzonej w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad seniorką. Agresor przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zebrany materiał i wykonane czynności, pozwoliły policjantom oraz prokuratorowi wystąpić z wnioskiem do wymiaru sprawiedliwości o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku śledczych i orzekł, że najbliższe 3 miesiące mieszkaniec gminy Zabrodzie spędzi za kratami aresztu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy wyszkowskiej policji.

 Wobec osób stosujących przemoc mundurowi będą egzekwować zasadę ZERO TOLERANCJI. Funkcjonariusze zawsze będą stać bo stronie ofiar i udzielą im niezbędnej pomocy. Teraz wsparcia udzielą również powiadomione przez policję instytucję w których zakresie jest pomoc i wsparcie społeczne.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA