32-latek znęcał się nad swoją babcią. Trafił do aresztu

Najbliższe trzy miesiąc spędzi w areszcie 32-latek oskarżony o długotrwałe znęcanie się nad swoją babcią. Mężczyzna wyzywał i psychicznie terroryzował seniorkę, groził też, że ją zabije. W chwili zatrzymanie był pijany i agresywny.
fot. KPP w Wyszkowie

 O zdarzeniu wyszkowska policja została poinformowana pod koniec minionego tygodnia. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że pijany wnuk wszczął awanturę ze swoją 75-letnią babcią. Do domu na terenie gminy Zabrodzie zostali skierowani policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W takcie interwencji mundurowi ustali, że 32-letni mężczyzna od dłuższego czasu znęca się psychicznie nad kobietą, jest wobec niej agresywny oraz wyzywa ją słowami wulgarnymi powszechnie uznawanymi za obelżywe. W dniu interwencji agresywny wnuk groził seniorce pozbawieniem życia.

 W związku z podejrzeniem stosowania przemocy psychicznej oraz fizycznej 32-latek został odizolowany od swojej babci i trafił do policyjnej celi. Po nocy spędzonej w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad seniorką. Agresor przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zebrany materiał i wykonane czynności, pozwoliły policjantom oraz prokuratorowi wystąpić z wnioskiem do wymiaru sprawiedliwości o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku śledczych i orzekł, że najbliższe 3 miesiące mieszkaniec gminy Zabrodzie spędzi za kratami aresztu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy wyszkowskiej policji.

 Wobec osób stosujących przemoc mundurowi będą egzekwować zasadę ZERO TOLERANCJI. Funkcjonariusze zawsze będą stać bo stronie ofiar i udzielą im niezbędnej pomocy. Teraz wsparcia udzielą również powiadomione przez policję instytucję w których zakresie jest pomoc i wsparcie społeczne.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA