Areszt za tragiczny w skutkach wypadek. 23-latek może spędzić za kratkami nawet 8 lat!

Najbliższe trzy miesiące 23-letni mężczyzna odpowiedzialny za śmiertelny wypadek w Przasnyszu spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął sąd po analizie danych ustalonych przez prokuratora i policję.
fot. KPP w Przasnyszu

Najbliższe trzy miesiące 23-letni mężczyzna odpowiedzialny za śmiertelny wypadek w Przasnyszu spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął sąd po analizie danych ustalonych przez prokuratora i policję.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 17 stycznia po godzinie 08.00 w Przasnyszu przy ulicy Zawodzie. Śmierć na miejscu zdarzenia poniósł 43-letni pasażer lanosa, mieszkaniec Przasnysza. Kierujący autem trafił do szpitala. Funkcjonariusze przasnyskiej policji pracujący pod nadzorem prokuratury ustalili, w jaki sposób doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący samochodem osobowym marki daewoo lanos, 23 letni mieszkaniec Przasnysza, jadąc ulicą Zawodzie w Przasnyszu, na łuku drogi nie dostosował prędkości na skutek czego, stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem co w następstwie spowodowało, uderzenie w ogrodzenie posesyjne i słup energetyczny. Niestety w wyniku doznanych obrażeń ciała na miejscu śmierć poniósł, 43 letni pasażer lanosa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że mężczyzna posiadał w swoim organizmie, około 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo od kierującego, została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

- informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP w Przasnyszu.

Na wniosek pracujących policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu w dniu 18 stycznia 2023 roku Sąd Rejonowy w Przasnyszu, wobec mieszkańca Przasnysza, podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA