Biedronka musi zwrócić pieniądze za niewykorzystane vouchery z "Magii Rabatów"

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Tomasz Chróstny wydał decyzję, w której zobowiązuje sieć Biedronka do zwrotu pieniędzy klientom, którzy nie mogli wykorzystać voucherów z grudniowej akcji promocyjnej "Magia Rabatów - Zabawki i Książki".
By Artur Andrzej - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22324035
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Tomasz Chróstny wydał decyzję, w której zobowiązuje sieć Biedronka do zwrotu pieniędzy klientom, którzy nie mogli wykorzystać voucherów z grudniowej akcji promocyjnej "Magia Rabatów - Zabawki i Książki".

Biedronka zachęcała klientów do zakupu 3 produktów z kategorii książki i/lub zabawki, obiecując zwrot połowy kwoty w formie vouchera. Voucher miał być ważny na kolejne zakupy. Problem w tym, że w regulaminie promocji, dostępnym jedynie na stronie internetowej Biedronki, znajdowała się informacja o wykluczeniu z promocji części produktów, m.in. chemii gospodarczej, kosmetyków, środków czystości i odświeżaczy powietrza.

Klienci, którzy nie mogli wykorzystać voucherów, zgłaszali swoje skargi do UOKiK. Prezes UOKiK uznał, że Biedronka wprowadzała klientów w błąd co do warunków promocji i naruszała ich prawa.

Na mocy decyzji UOKiK, Biedronka musi przyznać klientom, którzy nie wykorzystali voucherów, nowe vouchery o wartości 150 zł. Nowe vouchery będą:

  • automatycznie przyznawane na kartę Moja Biedronka w ciągu 14 dni od dnia uprawomocnienia się decyzji;
  • ważne przez rok od dnia wydania;
  • możliwe do wykorzystania na wszystkie produkty oferowane w sklepach sieci Biedronka (z wyłączeniem napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych, preparatów początkowego żywienia niemowląt oraz wszelkich usług czy doładowań).

Klienci, którzy zrezygnowali z programu lojalnościowego Moja Biedronka, mogą otrzymać e-kod o wartości 150 zł za każdy niewykorzystany voucher. Aby go otrzymać, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Biedronki mailowo ([email protected]) lub telefonicznie (800 080 010 lub 22 205 33 00).

Szczegółowe informacje na temat sposobu przyznawania nowych voucherów i e-kodów można znaleźć w decyzji Prezesa UOKiK, która jest dostępna na stronie internetowej UOKiK.

Co to oznacza dla konsumentów?

Jeśli wziąłeś udział w akcji "Magia Rabatów" i nie wykorzystałeś vouchera, możesz mieć prawo do otrzymania nowego vouchera o wartości 150 zł. Sprawdź, czy spełniasz poniższe warunki:

  • Zrobiłeś zakupy w ramach akcji promocyjnej "Magia Rabatów" w okresie 1-3 grudnia 2022 r.
  • Otrzymałeś promocyjny voucher.
  • Nadal jesteś członkiem programu lojalnościowego Moja Biedronka.

Jeśli spełniasz te warunki, nowy voucher zostanie automatycznie przyznany na Twoją kartę Moja Biedronka w ciągu 14 dni od dnia uprawomocnienia się decyzji UOKiK.

Jeśli zrezygnowałeś z programu Moja Biedronka, możesz otrzymać e-kod o wartości 150 zł za każdy niewykorzystany voucher. Aby go otrzymać, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Biedronki.

Więcej informacji na temat tego, jak uzyskać nowy voucher lub e-kod, można znaleźć na stronie internetowej UOKiK lub w sklepach Biedronka.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA