CCGT Ostrołęka. Daniel Obajtek: To kolejny ważny krok do realizacji strategii Orlen 2030

Prezes Orlenu Daniel Obajtek skomentował decyzję UOKiK o pozwoleniu na utworzenie spółki CCGT Ostrołęka. -  To kolejny ważny krok na drodze do realizacji strategii #ORLEN2030 - napisał w mediach społecznościowych.
Autorstwa Szczecinianka00 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=96239895


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał wczoraj zgodę na powstanie spółki CCGT Ostrołęka, która ma zająć się budową gazowej elektrowni Ostrołęka C. Ten fakt skomentował dziś prezes Orlenu.

- Grupa ORLEN wspólnie z PGNiG otrzymała zgodę UOKiK na realizację inwestycji w blok gazowo-parowy w Ostrołęce. To kolejny ważny krok na drodze do realizacji strategii #ORLEN2030, zakładającej rozwój niskoemisyjnych źródeł gazowych, wspierających i stabilizujących OZE - napisał na Twitterze Daniel Obajtek.Elektrownia C w Ostrołęce, której budowa wstrzymana została w ubiegłym roku, miała być pierwotnie zasilana węglem. Projekt ten został jednak zawieszony z powodu problemów w finansowaniu inwestycji oraz w związku z kwestiami środowiskowymi. Gdy jeden z inwestorów – Grupa Energa – przejęta została przez koncern PKN Orlen, zapadła decyzja o zmianie sposobu zasilania elektrowni z węgla na gaz. Wpływ na taką decyzję miało wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, czyli bardziej restrykcyjna polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Obecnie rozbierane są niepotrzebne elementy budowy elektrowni węglowej. Dotychczasowa budowa kosztowała ponad miliard złotych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA