"Co tam, k***a, fikasz?" - tak wygląda spoofing [NAGRANIE]

Spoofing, czyli podszywanie się pod inny numer telefonu, to ostatnio jeden z najbardziej popularnych sposobów nękania. Ofiarami takiego procederu padają często politycy. Przekonał się o tym szczeciński radny Dariusz Matecki.
"Co tam, k***a, fikasz? Nie mów cw**u, że nagrywasz (...) Wystarczy, że podbiegnę do Ciebie na ulicy i wbiję ci nóż, jak Stefan W. (zabójca Pawła Adamowicza - przyp. red.). Każdy zbrodniarz skończy martwy, bo został na ciebie wydany wyrok śmierci za zbrodnie na ludziach. Wyrok został wydany w imieniu Polski podziemnej. Rozumiesz to, k***o?" - usłyszał Matecki, gdy odebrał telefon. Nagranie, na którym grozi się mu przy pomocy syntezatora mowy, zamieścił w mediach społecznościowych.

Trop może prowadzić do antyszczepionkowców: "Nie ma zgody na podwanie dzieciom śmiecionki" - słyszymy na nagraniu. Dariusz Matecki podkreśla, że jeden z telefonów wykonano podszywając się pod właściciela jednego z największych portali internetowych w Polsce.Ofiarami spoofingu mieli ostatnio paść m.in. Roman Giertych, Paweł Wojtunik czy politycy różnych opcji. Proceder jest trudny do wykrycia, a wykrycie sprawców utrudnia fakt, że podczas połączenia wyświetla się numer telefonu zupełnie innej osoby.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA