Głęboki lockdown w całej Polsce [KONFERENCJA NA ŻYWO]

O dodatkowych, znacznie bardziej restrykcyjnych ograniczeniach, które obowiązywały będą w Polsce informuje podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.
fot. facebook.pl/Ministerstwo Zdrowia

O dodatkowych, znacznie bardziej restrykcyjnych ograniczeniach, które obowiązywały będą w Polsce informuje podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Konferencja szefa polskiego rządu i ministra zdrowia zaczęła się kilka minut po godz. 11:00. Transmisję z konferencji oglądać można na żywo m.in. na łamach naszego serwisu.

Premier RP, Mateusz Morawiecki zaapelował o spędzenie nadchodzących świąt Wielkanocnych w wąskim gronie, jedynie najbliższych osób, z którymi mieszkamy na co dzień. Rząd nie zdecydował się na wprowadzenie zakazu przemieszczania, o czym w ostatnich dniach szeroko dyskutowano.

O dodatkowych, znacznie bardziej rygorystycznych obostrzeniach informował minister zdrowia, Adam Niedzielski. Od najbliższej soboty zamknięte zostają: markety budowlane i sklepy meblowe o powierzchni powyżej 2 000 mkw, (Dla utrzymania pewnej płynności w gospodarce, hurtownie i składy budowlane będą dostępne.) salony fryzjerskie, salony urody, salony kosmetyczne.

Żłobki i przedszkola – zamknięte od poniedziałku (wyjątek dla medyków i służb porządkowych).

Zamknięte zostały wszystkie obiekty sportowe (dostępne są wyłącznie dla sportowców zawodowych). Wprowadzono nowe zasady i limity dla mniejszych sklepów i punktów takich jak np. poczta, bank – w obiektach takich będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Taki sam limit obowiązywał będzie w kościołach i miejscach kultu religijnego.

Minister Niedzielski powtórzył wcześniejszy apel premiera Morawieckiego o powstrzymanie się podczas nadchodzących świąt od przemieszczania się i spędzenie tych dni w wąskim gronie. Szef resortu zdrowia zaapelował też o przejście na system pracy zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA