Groził, że zdetonuje bombę lotniczą i wysadzi w powietrze pół swojej miejscowości!

47-letni mieszkaniec ostrowskiej gminy zagroził, że zdetonuje bombę lotniczą i wysadzi w powietrze połowę swojej miejscowości. Zgłoszenie postawiło na nogi służby ratunkowe w regionie. Okazało się jednak, że to tylko pijacki żart.
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl

 Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 24 kwietnia w godzinach wieczornych. Na numer alarmowy zadzwonił jeden z mieszkańców gminy Ostrów Mazowiecka i przekazał informację, która postawiła na nogi służby ratunkowe. 

Twierdził, że zdetonuje bombę lotniczą zabijając siebie i innych mieszkańców 

 W sobotę wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie od mężczyzny twierdzącego, że ma w szopie bombę lotniczą, którą zdetonuje wysadzając siebie i połowę swojej miejscowości. Na miejsce natychmiast pojechały służby, w tym Policja, straż pożarna oraz pogotowie. Policjanci z zachowaniem ostrożności sprawdzili drogę dojazdową do posesji, budynki gospodarcze oraz dom, w którym siedział na łóżku zgłaszający (47 lat). Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Nie był w stanie logicznie wytłumaczyć policjantom, co było powodem jego zachowania. 47-latek będzie z swojego zachowania tłumaczył się przed sądem.

- informuje młodszy aspirant Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Żartowniś może trafić za kratki nawet na 8 lat 

 Przypominamy, że każdy kto, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności. Telefony o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamiają całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich "żartów" są pociągani do odpowiedzialności karnej. A oprócz odpowiedzialności karnej osoby takie mogą także zostać zobowiązane do zwrotu kosztów akcji służb oraz wypłaty odszkodowań. Kodeks wykroczeń za wprowadzenie w błąd instytucję użyteczności publicznej albo innego organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnę.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA