Gwałt na 17-latce, podejrzany jej rówieśnik. Damian P. aresztowany

Na trzy miesiące do aresztu trafił 17-letni Damian P., któremu prokuratura przedstawiła zarzut zgwałcenia dziewczyny w tym samym wieku. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że do gwałtu miało dojść w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 17-letni Damian P., któremu prokuratura przedstawiła zarzut zgwałcenia dziewczyny w tym samym wieku. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że do gwałtu miało dojść w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych.

- Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko Damianowi P. (17 l.), podejrzanemu o zgwałcenie młodej kobiety w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych w Ostrowi Mazowieckiej - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Ostrołęcka prokuratura przekazała szczegóły tego zdarzenia:

W dniu 4 lipca 2021r. 17 – letnia pokrzywdzona zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w związku ze zdarzeniem, do którego doszło w nocy z 2 na 3 lipca 2021r. Dziewczyna opowiedziała o zgwałceniu jej przez młodego mężczyznę. Funkcjonariusze policji o powyższym natychmiast poinformowali Prokuraturę, która czyniąc zadość uregulowaniom wynikającym z obowiązujących przepisów, skierowała do Sądu wniosek o przesłuchanie pokrzywdzonej. Na podstawie informacji przekazanych przez 17 – latkę podczas przesłuchania przez Sąd oraz zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że w nocy z 3 na 4 lipca 2021r. Damian P. używał wobec pokrzywdzonej przemocy. Mężczyzna szarpał pokrzywdzoną i popychał, zaciągnął ją do piwnicy jednego w bloków mieszkalnych w Ostrowi Mazowieckiej. Tam przewrócił ją na podłogę, przycisnął ciężarem własnego ciała do podłoża, uniemożliwił oswobodzenie i ucieczkę, a następnie doprowadził pokrzywdzoną do odbycia stosunku płciowego.

Damian P. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury. Przedstawiono mu zarzut zgwałcenia 17-letniej kobiety. Podczas składania wyjaśnień nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, na wniosek tamtejszej prokuratury, zastosował wobec Damiana P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane sprawcy przestępstwo grozi kara od 2 do 10 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2021 CYBERMEDIA