Gwałt na 17-latce, podejrzany jej rówieśnik. Damian P. aresztowany

Na trzy miesiące do aresztu trafił 17-letni Damian P., któremu prokuratura przedstawiła zarzut zgwałcenia dziewczyny w tym samym wieku. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że do gwałtu miało dojść w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 17-letni Damian P., któremu prokuratura przedstawiła zarzut zgwałcenia dziewczyny w tym samym wieku. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że do gwałtu miało dojść w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych.

- Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko Damianowi P. (17 l.), podejrzanemu o zgwałcenie młodej kobiety w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych w Ostrowi Mazowieckiej - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Ostrołęcka prokuratura przekazała szczegóły tego zdarzenia:

W dniu 4 lipca 2021r. 17 – letnia pokrzywdzona zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w związku ze zdarzeniem, do którego doszło w nocy z 2 na 3 lipca 2021r. Dziewczyna opowiedziała o zgwałceniu jej przez młodego mężczyznę. Funkcjonariusze policji o powyższym natychmiast poinformowali Prokuraturę, która czyniąc zadość uregulowaniom wynikającym z obowiązujących przepisów, skierowała do Sądu wniosek o przesłuchanie pokrzywdzonej. Na podstawie informacji przekazanych przez 17 – latkę podczas przesłuchania przez Sąd oraz zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że w nocy z 3 na 4 lipca 2021r. Damian P. używał wobec pokrzywdzonej przemocy. Mężczyzna szarpał pokrzywdzoną i popychał, zaciągnął ją do piwnicy jednego w bloków mieszkalnych w Ostrowi Mazowieckiej. Tam przewrócił ją na podłogę, przycisnął ciężarem własnego ciała do podłoża, uniemożliwił oswobodzenie i ucieczkę, a następnie doprowadził pokrzywdzoną do odbycia stosunku płciowego.

Damian P. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury. Przedstawiono mu zarzut zgwałcenia 17-letniej kobiety. Podczas składania wyjaśnień nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, na wniosek tamtejszej prokuratury, zastosował wobec Damiana P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane sprawcy przestępstwo grozi kara od 2 do 10 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA