Koronawirus: Lockdown przedłużony na kolejne dni

Do drugiej połowy kwietnia przedłużone zostały w całej Polsce koronawirusowe obostrzenia. Do tego czasu nadal pozostają zamknięte żłobki, przedszkola, galerie handlowe, duże markety budowlane i meblowe, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie.
fot. gov.pl

O przedłużeniu obostrzeń na kolejne dni poinformował dziś przed południem minister zdrowia Adam Niedzielski. Ogólnopolski lockdown został przedłużony do 18 kwietnia włącznie. Do tego czasu zamknięte pozostają żłobka i przedszkola. Nie mogą też funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, w galeriach handlowych mogą działać wyłącznie markety spożywcze, apteki, punktu usługowe, salony z prasą, drogerie. Zamknięte pozostaną za to salony meblowe i markety budowlane.

Podjęliśmy decyzję, że obostrzenia, które w tej chwili obowiązują zostaną przedłużone przez okres niewiele ponad tygodnia. Niewiele, bo chcemy żeby to był okres, który obejmuje też kolejny weekend. To przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia. Potem będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej.
- mówił podczas konferencji minister Niedzielski.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA