Matura 2021. Przecieki? Na to nie licz

Wielu maturzystów, zamiast odprężyć się przed najważniejszym egzaminem w życiu, poszukuje możliwości odnalezienia zadań, jakie znajdą się na arkuszu. Czy słusznie?

Wielu maturzystów, zamiast odprężyć się przed najważniejszym egzaminem w życiu, poszukuje możliwości odnalezienia zadań, jakie znajdą się na arkuszu. Czy słusznie?

Matura 2021 rozpoczyna się już 4 maja. Absolwenci szkół średnich, którzy ostatni rok nauki spędzili w trybie zdalnym, zasiądą przed arkuszami egzaminacyjnymi i powalczą o jak najlepszy wynik. Dla tysięcy młodych ludzi to najważniejszy egzamin w życiu.

Matura 2021. Stres?

Nic więc dziwnego, że na kilkanaście godzin przed egzaminem nie brakuje stresu. Niewielu jest takich, którzy na pełnym luzie podchodzą do matury - to głównie ci, którzy są albo pewni swojej wiedzy, albo... nie zależy im na wyniku. Większość maturzystów chce jednak wypaść jak najlepiej, a stres jest naturalną reakcją organizmu.

Efekty? Albo notoryczne powtarzanie materiału, choć w jeden dzień kilku lat pracy nie da się nadrobić, albo... poszukiwanie przecieków. Tak, dziś to niezwykle popularna fraza w Google!

Matura 2021. Przecieki

Przecieki to słowo niezwykle popularne na dzień przed maturą. Maturzyści poszukują zadań, które jakimś cudem miałyby wypłynąć przed egzaminem. Korzystają na tym też oszuści, którzy oferują zadania do sprzedaży - jeżeli ktoś kupił, to jutro przekona się, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistymi zadaniami na egzaminie.

Fraza "matura 2021 przecieki" jest dziś jedną z najbardziej wyszukiwanych w Google!

W 2020 roku doszło jednak do rzeczywistego przecieku. W dzień egzaminu maturalnego na Podlasiu odnotowano wzrost wyszukiwań frazy "Wesele elementy fantastyczne". Około godziny 7.00 do wyszukiwarki ktoś wpisał też pełen temat wypracowania, jaki o 9.00 zobaczyli maturzyści. Natychmiast wszczęto śledztwo, które ostatecznie trafiło nawet do ostrołęckiej prokuratury.

Matura 2021. Licz na siebie!

Mimo, iż co roku maturzści liczą na przecieki, to warto skupić się na własnej wiedzy i dobrym wykonaniu zadania. Matura to nie jest zwykły egzamin, a egzamin dojrzałości. Granie nie fair na pewno z dojrzałością nie ma nic wspólnego. Warto więc wyluzować się, uspokoić emocje, a w poniedziałkowy poranek po prostu zrobić swoje. Powodzenia!

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2023 CYBERMEDIA