Morowiecki: realne jest wykonywanie co najmniej 10 mln szczepień miesięcznie

Realne jest wykonywanie co najmniej 10 mln szczepień miesięcznie. Dostawy szczepionek będą zdecydowanie większe - stwierdził w poniedziałek w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że szczepionki są "najlepszym remedium", które będzie przynosić w najbliższych tygodniach coraz lepsze efekty.


Premier przypomniał, że w miniony piątek jednego dnia zaszczepionych przeciw Covid-19 zostało ponad 250 tys. osób. Stwierdził też, że "nasza presja na Unię Europejską daje rezultaty".

"Kilka dni temu rozmawiałem z przewodniczącą Komisji Europejskiej pani Ursulą von der Leyen już o III kwartale, IV kwartale, o przyszłym roku i o jak największych zaopatrzeniach w szczepionkę na kolejne miesiące" - powiedział. Zaznaczył, że dostawy szczepionek mają być zdecydowanie coraz większe.

Premier ocenił, że szczepionki to "najlepsze remedium", które w najbliższych tygodniach będzie przynosiło coraz lepsze rezultaty w skali całej Polski. "Bardzo na to nie tylko liczymy, ale też widzimy po danych, które do nas spływają" - zaznaczył.

"My zapewniamy całą infrastrukturę i finansowanie każdego szczepionego obywatela. Jestem przekonany, że dzięki wspólnemu wysiłkowi (...) będziemy w stanie przeprowadzić ten program jeszcze szybciej niż do tej pory zapowiadaliśmy" - powiedział Morawiecki.

Podziękował jednocześnie "wszystkim tym, którzy dbają o to, żeby fala szczepień zwalczyła trzecią falę koronawirusa, w której się znajdujemy".

"Jest trzecia fala, ale nadchodzi też fala szczepień i to jest dobra wiadomość, wiadomość na skuteczne pozbycie się pandemii" - powiedział premier.

(PAP)

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA