Nożownik w szkole w Kadzidle. Co się wydarzyło? Oficjalny komunikat ostrołęckiej policji

Ostrołęcka policja wydała oficjalny komunikat w sprawie ataku nożownika w szkole w Kadzidle. Sprawcą jest 19-latek z powiatu ostrołęckiego. 

Ostrołęcka policja wydała oficjalny komunikat w sprawie ataku nożownika w szkole w Kadzidle. Sprawcą jest 19-latek z powiatu ostrołęckiego.

W środę 29 listopada około południa w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle doszło do ataku nożownika. Uczeń wyszedł z lekcji do toalety, wrócił zamaskowany i z nożem rzucił się na rówieśników. Ranne zostały trzy osoby, jedna z nich wymagała transportu do szpitala lotniczym pogotowiem.

[polecam:https://www.eostroleka.pl/atak-nozownika-w-podstawowce-w-kadzidle-zdjecia,art107424.html]

Minister edukacji i nauki Krzysztof Szczucki polecił zbadanie tej sprawy i zapewnił, że poszkodowani będą mieli wsparcie resortu.

[polecam:https://www.eostroleka.pl/ministerstwo-edukacji-o-ataku-nozownika-w-szkole-w-kadzidle-jest-decyzja,art107427.html]

Oficjalny komunikat ostrołęckiej policji:

Dziś o godz. 12.12 do dyżurnego KMP w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie dotyczące ataku ostrym narzędziem w ZSP w Kadzidle. Jak wstępnie ustalono, jeden z uczniów, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego) podczas zajęć lekcyjnych ostrym narzędziem zaatakował troje swoich rówieśników (dwóch 19-letnich chłopaków oraz 19-letnia dziewczyna).

Uczniowie byli z różnych klas, podczas zdarzenia mieli wspólną lekcję. W wyniku zdarzenia 19-latek został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. 19-latka została przetransportowana karetką pogotowia, obrażenia drugiego chłopaka nie wymagały hospitalizacji. Został opatrzony na miejscu, w szkole.Po zdarzeniu sprawca uciekł. Policja na miejscu zdarzenia była juz po około dwóch minutach. W trybie alarmowym na miejscu ściągnięto dodatkowe policyjne siły, które rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Podjęte przez policjantów czynności poszukiwawcze szybko przyniosły oczekiwany efekt, po około półtorej godziny podejrzany o popełnienie tych przestępstw mężczyzna został zatrzymany (około 500 m od szkoły).

Pozostali uczniowie szkoły zostali zebrani w jedno miejsce w szkole, gdzie byli pod opieką m.in. policjantów. Na miejsce przybył również policyjny psycholog. Na miejscu prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora. Sprawca podczas zatrzymania posiadał obrażenia.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA