Osadzony zabił więzienną psycholog nożyczkami. Można pomóc jej rodzinie [ZRZUTKA]

To niewyobrażalna tragedia. W Zakładzie Karnym w Rzeszowie tymczasowo aresztowany mężczyzna rzucił się z nożyczkami na więzienną psycholog, zadając jej śmiertelne obrażenia. W szoku jest cała Polska. Utworzono zrzutkę na pomoc dla rodziny zamordowanej funkcjonariuszki.
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41875510

W Zakładzie Karnym w Rzeszowie tymczasowo aresztowany mężczyzna rzucił się z nożyczkami na więzienną psycholog, zadając jej śmiertelne obrażenia. W szoku jest cała Polska. Utworzono zrzutkę na pomoc dla rodziny zamordowanej funkcjonariuszki.

Do tragedii doszło we wtorek w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. 37-letni Artur R., przebywając w pokoju z psycholog por. Bogumiłą Bieniek-Pasierb, miał przy pomocy nożyczek zadać jej śmiertelne rany w okolice szyi. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie.


Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem lub z motywacji zasługującej na szczególne potępienie podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


Jak wynika z komunikatu prokuratury, zabójstwa dokonano "poprzez zadanie uderzeń zaciśniętą dłonią oraz narzędziem ostrokończystym". Doprowadziło to do "szeregu obrażenia ciała, które to obrażenia spowodowały masywny krwotok wewnętrzny i zewnętrzny i śmierć pokrzywdzonej".

Artur R. nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia. - Aktualnie w sprawie trwają intensywne czynności procesowe, mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia oraz weryfikacja wyjaśnień złożonych przez podejrzanego - poinformowała prokuratura.

Artur R. nie był dotychczas karany. W Zakładzie Karnym przebywał w związku z tymczasowym aresztowaniem.

Zrzutka na pomoc dla rodziny zamordowanej funkcjonariuszki

Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność FiPSW Karol Masiulaniec, wraz z całym Zarządem Organizacji Międzyzakładowej Okręgu Olsztyńskiego, otworzył zbiórkę na rzecz rodziny śp por. Bogumiły Bieniek–Pasierb z Zakładu Karnego w Rzeszowie. Udało się zebrać już kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Wpłat można dokonywać poniżej:

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA