Ostatniej doby do szpitali w Polsce trafiło ponad 800 osób zakażonych koronawirusem

W ciągu ostatniej doby trafiło do polskich szpitali ponad 800 nowych pacjentów zakażonych COVID-19. Poinformował o tym dziś rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Z informacji ministra wynika, że jest to efekt przedświątecznych, bardzo dużych, dziennych ilości zachorowań.
fot. eOstroleka.pl

W ciągu ostatniej doby trafiło do polskich szpitali ponad 800 nowych pacjentów zakażonych COVID-19. Poinformował o tym dziś rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Z informacji ministra wynika, że jest to efekt przedświątecznych, bardzo dużych, dziennych ilości zachorowań.

 Wiceszef resortu zdrowia mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia o aktualnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Kraska powiedział, że okres świąteczny był dość specyficznym okresem jeśli chodzi o testowanie.

 Widzimy, że tych zleceń jest zdecydowanie mniej niż w poprzednich dniach. Także i te wyniki, które otrzymaliśmy w czasie świąt tak bardzo optymistyczne - należy do nich podchodzić jednak z wielką ostrożnością - musimy poczekać na kolejne dni - środa, czwartek, piątek - będą tymi dniami, które pokażą, w jakim momencie epidemii w tej chwili jesteśmy.

- podkreślił Kraska.

 Według informacji podanych przez resort zdrowia, w sobotę w Polsce zdiagnozowano 28 073 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 571 osób. W niedzielę było 22 947 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 204 osób. Natomiast w poniedziałek resort informował o 9 902 nowych przypadkach i 64 zmarłych osobach.

 Kraska mówił też o liczbie pacjentów hospitalizowanych w czasie świąt.

W ciągu ostatniej doby trafiło ponad 800 nowych pacjentów zakażonych COVID-19; to niestety nie napawa optymizmem, ale to jest efekt tych poprzednich bardzo dużych, dziennych ilości zachorowań. W tej chwili widzimy efekt w postaci osób, które trafią do polskich szpitali.

- zaznaczył.

 W jego ocenie ten tydzień także nie będzie łatwy, biorąc pod uwagę liczbę hospitalizacji.

 Kraska poinformował, że zapewne w tym tygodniu szef KPRM Michał Dworczyk przedstawi jeszcze raz dokładny program szczepień. Zachęcał do zgłaszania się do szczepień szczególnie osoby 60+. Mówił, że w kolejnych tygodniach do Polski trafią zdecydowanie większe transporty szczepionek, niż wcześniej.

 Myślę, że te szczepienia populacyjne, na którym nam najbardziej zależy, szczególnie w maju, kiedy być może z powodu ilości szczepionek uwolnimy praktycznie wszystkie te tzw. roczniki - wszyscy będą mogli się szczepić. Nastąpi to bardzo szybko.

- zapewniał.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA