Papierosy z przemytu wykryto w Wyszkowie. Pomógł Kodi pies-celnik

14 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wyszkowa wspólnie z mazowieckimi celnikami i psem-celnikiem Kodi.
fot. KPP w Wyszkowie

14 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wyszkowa wspólnie z mazowieckimi celnikami i psem-celnikiem Kodi.

Wyszkowscy policjanci zwalczający m.in. przestępczość akcyzową ustalili, że w jednym z pawilonów na targowisku miejskim w Wyszkowie są przechowywane i sprzedawane nielegalne wyroby tytoniowe. Akcja przeszukania została zaplanowana, a następnie przeprowadzona przy udziale przedstawiciela Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i Kodi - psa wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze zastali na miejscu obywatela Armenii. Mężczyzna był zaskoczony wizytą kryminalnych i oświadczył nie posiada żadnych wyrobów tytoniowych. Kryminalni nie dali wiary tym słowom i przystąpili do przeszukania z wykorzystaniem Kodi. Wewnątrz pomieszczenia w kartonowych pudełkach funkcjonariusze ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy wyszkowskiej policji.

W sumie podczas akcji zabezpieczono 14 tys. nielegalnych papierosów. Wstępną wartość uszczupleń związaną z ujawnieniem przemyconego towaru oszacowano na kwotę ponad 16 tys. złotych.

Za przechowywanie i handel wyrobami tytoniowymi zgodnie Kodeksem Karnym Skarbowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2023 CYBERMEDIA