Papierosy z przemytu wykryto w Wyszkowie. Pomógł Kodi pies-celnik

14 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wyszkowa wspólnie z mazowieckimi celnikami i psem-celnikiem Kodi.
fot. KPP w Wyszkowie

14 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wyszkowa wspólnie z mazowieckimi celnikami i psem-celnikiem Kodi.

Wyszkowscy policjanci zwalczający m.in. przestępczość akcyzową ustalili, że w jednym z pawilonów na targowisku miejskim w Wyszkowie są przechowywane i sprzedawane nielegalne wyroby tytoniowe. Akcja przeszukania została zaplanowana, a następnie przeprowadzona przy udziale przedstawiciela Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i Kodi - psa wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze zastali na miejscu obywatela Armenii. Mężczyzna był zaskoczony wizytą kryminalnych i oświadczył nie posiada żadnych wyrobów tytoniowych. Kryminalni nie dali wiary tym słowom i przystąpili do przeszukania z wykorzystaniem Kodi. Wewnątrz pomieszczenia w kartonowych pudełkach funkcjonariusze ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy wyszkowskiej policji.

W sumie podczas akcji zabezpieczono 14 tys. nielegalnych papierosów. Wstępną wartość uszczupleń związaną z ujawnieniem przemyconego towaru oszacowano na kwotę ponad 16 tys. złotych.

Za przechowywanie i handel wyrobami tytoniowymi zgodnie Kodeksem Karnym Skarbowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA