Plan odmrażania gospodarki. Wraca normalność?

Premier Mateusz Morawiecki pokazał dziś plan luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Plan jest prosty - jeszcze w maju mamy powrócić do względnej normalności.

Premier Mateusz Morawiecki pokazał dziś plan luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Plan jest prosty - jeszcze w maju mamy powrócić do względnej normalności.

- Idziemy w lepszym kierunku, ta trzecia fala się z wysokim prawdopodobieństwem przełamała. Wiemy, że wirus nie zniknie z dnia na dzień, mamy do czynienia z bardzo groźną epidemią, w związku z tym musimy zachować elastyczność reagowania w sytuacji, gdyby się pogorszyła sytuacja związana z zakażeniami - mówił premier Mateusz Morawiecki. - Zachęcamy gorąco do szczepień, bo widzimy, że te grupy Polaków, które się zaszczepiły, albo bardzo lekko przechodzą chorobę albo nie ma tych zakażeń. Szczepienia pokazały swoją ogromną skuteczność.

Premier podkreślił, że chce, by gospodarka wracała na normalne tory w sposób naturalny, żeby te najbardziej poturbowane sektory gospodarki oddychały w pełni.

Plan odmrażania gospodarki:

  • od 1 maja - wznowiona zostanie część aktywności sportowej na świeżym powietrzu (limit 50 osób); kryte obiekty sportowe i baseny dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży - obłożenie do 50 procent;
  • Od 4 maja - galerie sztuki i muzea otwarte w reżimie sanitarnym (1 os. na 15 m.kw.); sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe otwarte w reżimie sanitarnym (1 os. na 15. m.kw.); kościoły - 1 os. na 15 m.kw. w świątyniach, rekomendowane są nabożeństwa na świeżym powietrzu; szkoły - nauka stacjonarna w klasach 1-3;
  • Od 8 maja - hotele otwarte z obłożeniem do 50 procent bez otwartej strefy restauracyjnej i wellness&spa;
  • Od 15 maja (przy wskaźniku zakażeń poniżej 15/100 tys.) - zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu! Pozostaje obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.
  • od 15 maja-  działalność wznawiają restauracje i kawiarnie w ogródkach na świeżym powietrzu (limit osób, dystans między stolikami); dzieci z klas 4-8 i młodzież ze szkół średnich wraca do nauki w trybie hybrydowym; powracają imprezy okolicznościowe - wesela i komunie na zewnątrz z limitem do 25 osób; kultura - obłożenie do 50 procent; sport - obiekty sportowe na świeżym powietrzu w obłożeniu do 25 procent publiczności.
  • od 29 maja - Od 29 maja - gastronomia wewnątrz lokali: do 50 procent obłożenia, dystans między stolikami, limit osób; imprezy okolicznościowe wewnątrz lokali - do 50 osób; kina i teatry w obłożeniu do 50 procent; sport - dla wszystkich obłożenie do 50 procent (z widownią); siłownie, kluby fitness - 1 osoba na 15 m.kw. w reżimie sanitarnym; edukacja - wszyscy uczniowie w nauce stacjonarnej.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA