Poseł Arkadiusz Czartoryski odszedł z klubu PiS!

Poseł z Ostrołęki Arkadiusz Czartoryski odchodzi z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Swoją decyzję ogłosił dziś na konferencji prasowej.

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski odeszli z klubu PiS i założyli niezależne koło poselskie "Wybór Polska". Czartoryski będzie wiceprzewodniczącym klubu.

Parlamentarzysta z Ostrołęki wyjaśnił na konferencji prasowej w Sejmie motywy swojej decyzji.

- Oczywiście motywacja z miastem rodzinnym Ostrołęką spowodowała mój krok. Nie można wydać setek milionów, miliardów złotych, a następnie na oczach mieszkańców wyburzać tę inwestycję. Nie rozumiem tej decyzji, jest to decyzja błędna. Nie można marnotrawić setek milionów złotych - powiedział Czartoryski, dodając:

Dziś w 50-tysięcznym mieście wyburzana jest inwestycja, która jest najbardziej ekologiczną elektrownią węglową w Polsce. Tych problemów jest znacznie więcej: z jednej strony mamy PO, która świetnie się czuje w Brukseli, z drugiej strony PiS, który cieszy się z obrony ministrów. Dziś jest setki tysięcy przedsiębiorców, którzy dostali ogromnie po głowie podczas epidemii koronawirusa i są zaniepokojeni, że zarówno jedna i druga strona sceny politycznej nie interesuje się ich losem.

Arkadiusz Czartoryski jest posłem na Sejm RP od 2005 roku. W wyborach w 2019 roku uzyskał 22 457 głosów.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA