Poseł Arkadiusz Czartoryski odszedł z klubu PiS!

Poseł z Ostrołęki Arkadiusz Czartoryski odchodzi z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Swoją decyzję ogłosił dziś na konferencji prasowej.

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski odeszli z klubu PiS i założyli niezależne koło poselskie "Wybór Polska". Czartoryski będzie wiceprzewodniczącym klubu.

Parlamentarzysta z Ostrołęki wyjaśnił na konferencji prasowej w Sejmie motywy swojej decyzji.

- Oczywiście motywacja z miastem rodzinnym Ostrołęką spowodowała mój krok. Nie można wydać setek milionów, miliardów złotych, a następnie na oczach mieszkańców wyburzać tę inwestycję. Nie rozumiem tej decyzji, jest to decyzja błędna. Nie można marnotrawić setek milionów złotych - powiedział Czartoryski, dodając:

Dziś w 50-tysięcznym mieście wyburzana jest inwestycja, która jest najbardziej ekologiczną elektrownią węglową w Polsce. Tych problemów jest znacznie więcej: z jednej strony mamy PO, która świetnie się czuje w Brukseli, z drugiej strony PiS, który cieszy się z obrony ministrów. Dziś jest setki tysięcy przedsiębiorców, którzy dostali ogromnie po głowie podczas epidemii koronawirusa i są zaniepokojeni, że zarówno jedna i druga strona sceny politycznej nie interesuje się ich losem.

Arkadiusz Czartoryski jest posłem na Sejm RP od 2005 roku. W wyborach w 2019 roku uzyskał 22 457 głosów.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA