Poseł Czartoryski: Polski Ład w zasadzie tak, ale do poprawy

Poseł Arkadiusz Czartoryski z Ostrołęki kolejny raz był gościem wieczornego programu "Tak jest" w TVN 24. Z redaktorem Andrzejem Morozowskim oraz poseł Katarzyną Piekarską dyskutował m.in. o założeniach Polskiego Ładu.
fot. TVN 24

Kwestia Polskiego Ładu jest na ustach wszystkich od początku 2022 roku. Program gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości okazał się niewystarczająco przygotowany. W efekcie minister finansów Tadeusz Kościński podał się do dymisji. 

Poseł Arkadiusz Czartoryski w programie "Tak jest" został zapytany, czy... podjąłby się bycia szefem resortu finansów. Jednoznaczna odpowiedź nie padła.

- To jest ogromne wyzwanie, ale kontekst tego wyzwania jest jeszcze szerszy. Proszę zwrócić uwagę, że pracujemy w warunkach pandemii. Rok czy dwa temu nie mogliśmy przewidywać, że będzie trzecia, czwarta czy piąta fala pandemii. Wszyscy się co do tego pomylili - powiedział.

W międzyczasie wzrastała płaca minimalna, wzrosła kwota wolna od podatku, wzrastały renty i emerytury, ale też wzrastały pieniądze na inwestycje. Dziś samorządy mają ogromne pieniądze na inwestycje lokalne - ja mówię z Ostrołęki, która jest w sytuacji, gdzie z dwóch rządowych programów kierowane są pieniądze na nowy most na Narwi, a to dziesiątki milionów złotych.

- Polski Ład w zasadzie tak, ale do poprawy - dodał Czartoryski.

Poseł zwrócił przy tym uwagę, że budżet państwa stoi "w obliczu ogromnego obniżenia różnych podatków, w tym podatku VAT, w niektórych sytuacjach do zera:. Mimo to, polityk Partii Republikańskiej przyznał, że sytuacja, w której wiele osób zarabiających poniżej 12 tys. zł otrzymało w styczniu mniej pieniędzy na konto, nie powinna się wydarzyć i jest to odpowiedzialność ministra finansów.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA