Potężna eksplozja. Zginął 32-letni piłkarz

Eksplozja w fabryce materiałów wybuchowych była odczuwalna w promieniu kilkunastu kilometrów. Niestety, ma tragiczny finał. Dwie osoby zginęły, w tym 32-letni zawodnik lokalnej drużyny piłkarskiej.
Śp. Krzysztof Fuchs/fot. LKS Sparta Tworóg

Eksplozja w fabryce materiałów wybuchowych była odczuwalna w promieniu kilkunastu kilometrów. Niestety, ma tragiczny finał. Dwie osoby zginęły, w tym 32-letni zawodnik lokalnej drużyny piłkarskiej.

Do wybuchu doszło w fabryce Nitroergu w Krupskim Młynie podczas procesu technologicznego mieszania 800 kilogramów nitrogliceryny. Eksplozja była słyszalna w odległości wielu kilometrów od fabryki. Doszczętnie zniszczony został jeden z budynków produkcyjnych. Po eksplozji dwóch pracowników nie zgłosiło się w miejscu zbiórki. Niestety, potwierdzono już ich śmierć.

Należący do Grupy KGHM Nitroerg to największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów materiałów wybuchowych oraz systemów inicjowania do użytku cywilnego.

Eksplozja w Krupskim Młynie. Zginął piłkarz Sparty Tworóg

Jedną z ofiar tego tragicznego zdarzenia był 32-letni piłkarz, kapitan LKS Sparty Tworóg, występującej w lublinieckiej B Klasie.

- Z przykrością i wielkim żalem informujemy o tragicznej śmierci w wybuchu w zakładach NitroErg Krupski Młyn, naszego kolegi, zawodnika, kapitana i wiceprezesa naszego Klubu ś.p. Krzysztofa Fuchsa. W tej tragicznej chwili składamy głębokie wyrazy współczucia dla rodziny Krzysia - poinformował klub, dodając:

Na naszych nowych szalikach mamy wypisane hasło: "byliśmy, jesteśmy, będziemy". Krzysiu, Ty też byłeś, mimo wszystko nadal jesteś i wierzymy, że będziesz z nami dalej. Pozostaniesz w naszej pamięci jako kapitan, który zawsze dawał z siebie wszystko i chciał żeby inni też dawali wszystko. Dla Ciebie będziemy walczyć o ten awans, którego tak chciałeś i dążyłeś jako zawodnik, kapitan i wiceprezes "Sparty". Do zobaczenia na innych boiskach i kibicuj nam.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA