Potwierdziły się nasze informacje: Frankowski wojewodą. To dobrze dla Ostrołęki?

Jest już oficjalna informacja, która potwierdziła wczorajsze ustalenia eOstroleka.pl dotyczące nowego wojewody mazowieckiego. Został nim Mariusz Frankowski - specjalista ds. funduszy unijnych, wieloletni radny Warszawy. Nowy wojewoda powinien przychylnym okiem patrzeć na Ostrołękę.
fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Jest już oficjalna informacja, która potwierdziła wczorajsze ustalenia eOstroleka.pl dotyczące nowego wojewody mazowieckiego. Został nim Mariusz Frankowski - specjalista ds. funduszy unijnych, wieloletni radny Warszawy. Nowy wojewoda powinien przychylnym okiem patrzeć na Ostrołękę.

Mariusz Frankowski - kim jest nowy wojewoda mazowiecki?

Mariusz Frankowski urodził się w 1978 roku w Gnieźnie. Jest absolwentem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku nauki polityczne o specjalności stosunki międzynarodowe, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: menedżer publiczny), podyplomowych studiów menedżer ds. innowacji, realizowanych wspólnie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Lake Forest Graduate School of Management z Chicago oraz Programu Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Od 2014 r. jest warszawskim radnym, najpierw w klubie Platformy Obywatelskiej, a potem Koalicji Obywatelskiej. W Radzie Warszawy przewodniczył pracom Komisji Rozwoju Gospodarczego i Cyfryzacji. Od 2019 roku był Członkiem Europejskiego Komitetu Regionów, organu doradczego Unii Europejskiej.

[polecam:https://www.eostroleka.pl/mariusz-frankowski-wojewoda-mazowiecki-kim-jest,art107702.html]

Od 2011 roku zarządzał Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych, instytucją odpowiedzialną obecnie za wdrażanie funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Wcześniej, od 2007 roku pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego (obecnie Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie m.in. odpowiadał za zarządzanie i realizację projektów w ramach Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza, współpracę z przedsiębiorcami oraz środowiskami naukowymi, a także bezpośrednie zarządzanie Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Od lat zajmuje się tematyką Unii Europejskiej w aspekcie polityki regionalnej i funduszy strukturalnych. Jest autorem publikacji, wykładów i szkoleń z zakresu wykorzystania środków unijnych oraz specyfiki zarządzania i wdrażania programów europejskich w Polsce i na Mazowszu. W 2023 roku został Laureatem Nagrody Lwy Koźmińskiego w kategorii administracja publiczna.

Nowy wojewoda a Ostrołęka

Wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski niejednokrotnie odwiedzał nasz region w ramach współpracy z ostrołęcką delegaturą Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki jego poradom, samorządowcy skutecznie aplikowali o środki unijne. Lokalni włodarze cenili sobie współpracę z Frankowskim i - jak idzie usłyszeć - z drugiej strony odczucia są podobne. Można więc być optymistą i liczyć na to, że nowy wojewoda nie zapomni o Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA