Rosyjska rakieta spadła na Polskę? Potężna eksplozja. Dwie osoby nie żyją

W miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim około godziny 15:35 doszło do wybuchu. - Wszystko wskazuje na to, że za wybuchem w Przewodowie stoi rakieta, jaka nadleciała od strony Ukrainy - podaje serwis lublin112.pl.
fot. twitter.com/wolski_jaros


15 listopada Rosja przeprowadziła zmasowany atak na Ukrainę. Zestrzelono 73 z ponad 90 rakiet wystrzelonych przez siły rosyjskie, a także wszystkie 10 dronów Shahed-136, ale w ostrzałach zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych.

Niestety, pojawiają się też niepokojące informacje: reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski podał, że w Przewodowie, gdzie doszło do nagłej eksplozji, w wyniku której zginęły dwie osoby, spadły dwie rosyjskie rakiety. Jeżeli informacja się potwierdzi, mielibyśmy do czynienia z niezwykle poważną sytuacją. Obecnie to jednak nieoficjalne wieści - strona rządowa ich nie potwierdza.

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Na spotkanie przybyli m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a także Dowódca Operacyjnych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Komendant Główny Policji.W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia z miejsca zdarzenia.

- Z naszych ustaleń wynika, iż zdarzenie może być związane z atakiem rakietowym na miejscowość Bełz na Ukrainie. Jest ona położona 12 km od Przewodowa. Z kolei od samego Przewodowa do granicy z Ukrainą jest 7 km - informuje serwis lublin112.pl.Agencja Associated Press podała, powołując się na wysokiego rangą członka amerykańskiego wywiadu, że "rosyjskie rakiety przeleciały przez Polskę, członka NATO, zabijając dwie osoby".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA