Rzecznik rządu: do końca drugiego kwartału powinno być zaszczepionych co najmniej 10 mln osób

Do końca drugiego kwartału powinno być zaszczepionych co najmniej 10 mln osób - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
Do końca drugiego kwartału powinno być zaszczepionych co najmniej 10 mln osób - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu był pytany w TVP Info o możliwość transportowania pacjentów chorych na COVID-19 między województwami, gdyby w określonym województwie zabrakło miejsc w szpitalach.

"W tej chwili wojewodowie między sobą również koordynują wymianę informacji, jeśli chodzi o liczbę wolnych miejsc. Jeśli w danym województwie zabrakłoby miejsc w szpitalach, to oczywiście będzie możliwość korzystania ze szpitali albo w sąsiednich województwach albo nawet dalej. Na tę sytuację jesteśmy gotowi również potencjalnie z transportem lotniczym, jeżeli to będzie potrzebne" - powiedział Müller.

"Miejmy nadzieję, że taki wariant nie będzie zrealizowany" - dodał.

Mówiąc o szczepieniach, zaznaczył, że w drugim kwartale powinno być zaszczepionych co najmniej 10 mln osób.

"Liczymy, że w drugim kwartale jako całości, czyli do końca czerwca ta liczba będzie duża i pozwoli bez problemu przekroczyć barierę 10 mln unikalnie zaszczepionych osób, myślę że ona nawet będzie większa, ale wolę z ostrożnością tutaj mówić" - oświadczył Müller.

Pytany o sobotnie zapowiedzi PO dotyczące zdrowia powiedział, że "wiarygodność tego co proponuje Platforma jest znikoma". "W ustach Bartosza Arłukowicza, który był ministrem zdrowia z - delikatnie mówiąc - niewielkimi efektami, to trochę mało wiarygodnie wszystko brzmi" - ocenił rzecznik rządu.

W sobotę PO zaprezentowała program "Uzdrowimy Polskę", który zakłada m.in. kompleksowe przebadanie po pandemii wszystkich Polaków, uruchomienie 100 szpitali leczących bez limitów zdiagnozowane choroby, uruchomienie szybkiej ścieżki dostępu do specjalistów i stworzenie oddziałów rehabilitacji pocovidowej. Mówiono też o potrzebie masowego testowania Polaków na obecność koronawirusa.

(PAP)

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA