Samorząd Mazowsza inwestuje w edukację

Na Mazowszu są prowadzone dwa duże projekty edukacyjne. Ich celem jest zwiększanie potencjału mazowieckich szkół zawodowych, poszerzanie kompetencji uczniów i nauczycieli, ale też doposażanie szkół w sprzęt do nauki zdalnej.
Na Mazowszu są prowadzone dwa duże projekty edukacyjne. Ich celem jest zwiększanie potencjału mazowieckich szkół zawodowych, poszerzanie kompetencji uczniów i nauczycieli, ale też doposażanie szkół w sprzęt do nauki zdalnej. W projektach biorą udział szkoły z Sadownego – Zespół Szkół Ponadpodstawowych oraz Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały. Efekty oraz postępy prac w szkołach w Sadownem oglądała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Jak podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa, obok inwestycji w służbę zdrowia, edukacja to teraz kluczowy i najpilniejszy obszar życia, który trzeba wspierać.

Niestety pandemia zamknęła szkoły na prawie rok. Młodzi ludzie, poza krótkim czasem luzowań, musieli się w tym czasie uczyć w domu. To trudne zadanie, do którego w zasadzie nikt nie był przygotowany. Musieliśmy więc działać szybko i skutecznie. Dzięki decyzji Komisji Europejskiej już w ubiegłym roku uruchomiliśmy projekt unijny wspierający zdalne nauczanie. Jego partnerami zostało 236 mazowieckich szkół. W sumie do tej pory udało się przekazać uczniom ok. 1888 zestawów komputerowych, ponad 300 laptopów i 2800 tabletów

– podkreśla członek zarządu.  

Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego
Zespół Szkół Ponadpodstawowych (Technikum) w Sadownem bierze udział w projekcie pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanym w ramach RPO WM 2014–2020. Jego całkowita wartość to blisko 120 mln zł. Udział w nim bierze 175 mazowieckich szkół i placówek oświatowych realizujących kształcenie zawodowe. Dzięki unijnemu wsparciu uczniowie Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych otrzymali profesjonalne urządzenia i sprzęt baristyczny, m.in. gastronomiczne ekspresy ciśnieniowe do kawy z akcesoriami. Dodatkowo młodzi ludzie uczący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz nauczyciele wezmą udział w profesjonalnym szkoleniu „Barista z elementami latte art”.


Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego
Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały bierze z kolei udział w unijnym projekcie pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”. Jego wartość to blisko 35 mln zł. Ze wsparcia unijnego korzystają uczniowie 236 mazowieckich szkół. Jedną z nich jest Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały, która otrzymała m.in. 8 zestawów komputerowych,13 laptopów, 12 tabletów oraz projektor multimedialny i monitor interaktywny, a także pakiety oprogramowania 3D (Corinth 3D) oraz subskrypcje Office 365. Łączna kwota wsparcia dla szkoły to ok. 133 tys. zł.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA