Śmiertelny wypadek na DK 61. Auto zmiażdżone między ciężarówką a lawetą

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 61. Auto osobowe zostało zmiażdżone między ciężarówką a lawetą. 
fot. OSP Piątnica

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 61. Auto osobowe zostało zmiażdżone między ciężarówką a lawetą.

Do zdarzenia doszło 5 maja około godziny 14.30 w Kisielnicy.

Jak wynika z ustaleń policji, kierowca auta ciężarowego uderzył w tył pojazdu osobowego, który oczekiwał na zielone światło w związku z ruchem wahadłowym. Osobówka wbiła się w stojącą przed nią lawetę, a laweta uderzyła w kolejny pojazd ciężarowy. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu.

Tragiczny scenariusz

Wypadki, w których auto osobowe zostaje wepchnięte pod dużo większy pojazd, mają zazwyczaj tragiczny skutek. Do podobnego zdarzenia doszło 24 czerwca 2019 roku w Myszyńcu Starym. Wówczas osobówka została uderzona w tył i wpadła na poprzedzający ją pojazd ciężarowy. Zginęły trzy osoby. Jak niedawno ujawniliśmy, kierowca ciężarówki został skazany na 5 lat pozbawienia wolności, 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 100 tys. nawiązki dla osoby pokrzywdzonej.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA