Sprawca brutalnego gwałtu skazany na 7 lat pozbawienia wolności

W czwartek Sąd Okręgowy w Ostrołęce skazał Daniela R. na 7 lat pozbawienia wolności w związku z brutalnym gwałtem młodej kobiety.

W czwartek Sąd Okręgowy w Ostrołęce skazał Daniela R. na 7 lat pozbawienia wolności w związku z brutalnym gwałtem młodej kobiety.

W grudniu 2021 r. do Sądu Okręgowego w Ostrołęce skierowany został akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Pułtuska – Danielowi R. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zarzucała mu popełnienie 5 przestępstw, m. in. zbrodni brutalnego 3–krotnego zgwałcenia 21–letniej kobiety, pozbawienia pokrzywdzonej wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem.

Daniel R. był wyjątkowo brutalny, bił swoją ofiarę używając różnych przedmiotów, kopał, ciągał za włosy, przyciskał kolanem głowę. Groził także pozbawieniem życia partnera i dziecka pokrzywdzonej.

Do przestępstw doszło w marcu 2021r. na terenie powiatu wyszkowskiego. W akcie oskarżenia zawarliśmy też zarzuty nie płacenia alimentów na rzecz dwójki dzieci przez oskarżonego. Przestępstwa z użyciem przemocy Daniel R. popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy .- informuje Prokuratura Okreęgowa w Ostrołęce.

 

 

W dniu 19 stycznia 2023r. Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie przeciwko Danielowi R., w którym podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora w akcie oskarżenia. Sąd skazał Daniela R. za zarzucane przestępstwa i wymierzył mu karę łączną 7 lat pozbawienia wolności, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 m i zakaz kontaktowania przez okres 4 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA