Stora Enso wstrzymuje produkcję we wszystkich swoich zakładach w Rosji

Stora Enso – gigant branży papierniczej mający jeden ze swoich zakładów produkcyjnych w Ostrołęce,  zdecydował dziś o wstrzymaniu produkcji we wszystkich fabrykach w Rosji. Decyzja ma związek z inwazją na Ukrainę.

Stora Enso – gigant branży papierniczej mający jeden ze swoich zakładów produkcyjnych w Ostrołęce, zdecydował dziś o wstrzymaniu produkcji we wszystkich fabrykach w Rosji. Decyzja ma związek z inwazją na Ukrainę.

Stora Enso posiada w Rosji trzy zakłady pakowania tektury falistej i dwa tartaki wyrobów z drewna. Zatrudnia w nich około 1100 osób. Dziś (2 marca) ogłoszono decyzję o wstrzymaniu do odwołania produkcji i sprzedaży swoich produktów na terytorium Rosji.

Spółka zaprzestanie również wszelkiego eksportu i importu do i z Rosji. Uruchomiono plan łagodzenia, aby zapewnić dostępność materiałów wejściowych z innych źródeł.

- czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Wojna na Ukrainie jest nie do przyjęcia i w pełni popieramy wszystkie sankcje. Teraz skupimy całą naszą uwagę na wspieraniu naszych klientów i dobrego samopoczucia naszych pracowników

– mówi Annica Bresky, prezes i dyrektor generalny.

Sprzedaż Stora Enso w Rosji stanowi około 3% całkowitych przychodów Grupy. Wpływ na sprzedaż i EBIT Stora Enso nie jest istotny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA