Stora Enso wstrzymuje produkcję we wszystkich swoich zakładach w Rosji

Stora Enso – gigant branży papierniczej mający jeden ze swoich zakładów produkcyjnych w Ostrołęce,  zdecydował dziś o wstrzymaniu produkcji we wszystkich fabrykach w Rosji. Decyzja ma związek z inwazją na Ukrainę.

Stora Enso – gigant branży papierniczej mający jeden ze swoich zakładów produkcyjnych w Ostrołęce, zdecydował dziś o wstrzymaniu produkcji we wszystkich fabrykach w Rosji. Decyzja ma związek z inwazją na Ukrainę.

Stora Enso posiada w Rosji trzy zakłady pakowania tektury falistej i dwa tartaki wyrobów z drewna. Zatrudnia w nich około 1100 osób. Dziś (2 marca) ogłoszono decyzję o wstrzymaniu do odwołania produkcji i sprzedaży swoich produktów na terytorium Rosji.

Spółka zaprzestanie również wszelkiego eksportu i importu do i z Rosji. Uruchomiono plan łagodzenia, aby zapewnić dostępność materiałów wejściowych z innych źródeł.

- czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Wojna na Ukrainie jest nie do przyjęcia i w pełni popieramy wszystkie sankcje. Teraz skupimy całą naszą uwagę na wspieraniu naszych klientów i dobrego samopoczucia naszych pracowników

– mówi Annica Bresky, prezes i dyrektor generalny.

Sprzedaż Stora Enso w Rosji stanowi około 3% całkowitych przychodów Grupy. Wpływ na sprzedaż i EBIT Stora Enso nie jest istotny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA