Sztab kryzysowy w Kadzidle po ataku nożownika na uczniów. Są ważne decyzje na najbliższe dni [WIDEO]

W związku z atakiem nożownika na uczniów w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle obradował sztab kryzysowy z udziałem wojewody mazowieckiego, starosty ostrołęckiego i wójta gminy Kadzidło. Zdecydowano, że jutro nie będzie zajęć w szkole, a kadra pedagogiczna spotka się z psychologiem.
fot. eOstroleka.pl

W związku z atakiem nożownika na uczniów w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle obradował sztab kryzysowy z udziałem wojewody mazowieckiego, starosty ostrołęckiego i wójta gminy Kadzidło. Zdecydowano, że jutro nie będzie zajęć w szkole, a kadra pedagogiczna spotka się z psychologiem.

Przypomnijmy, dziś po godzinie 12:00 podczas zajęć połączonych klas jeden z uczniów ZSP w Kadzidle zaatakował nożem troje swoich kolegów. Dwie osoby - 18-latek i 19-latka doznali poważnych obrażeń ciała. Trafili do szpitala. Sam napastnik uciekł, ale po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany. Miał obrażenia i również trafił do szpitala.

[polecam:https://www.eostroleka.pl/atak-nozownika-szkola-kadzidlo,art107425.html]

Obradował sztab kryzysowy

W związku z tym tragicznym wydarzeniem w Kadzidle obradował sztab kryzysowy, w którym udział wziął m.in. wojewoda mazowiecki - Tobiasz Bocheński, starosta ostrołęcki - Stanisław Kubeł, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Ochrony Informacji Niejawnyvh i Audytu - Artur Romanik, wójt gminy Kadzidło - Dariusz Łukaszewski oraz komendant miejski policji - insp. Mirosław Olszewski.

Skoncentrowaliśmy się na posiedzeniu sztabu po pierwsze na uporządkowaniu informacji, jest wiele plotek i chcielibyśmy pewne rzeczy wyjaśnić i zapewnić, mieszkańców gminy Kadzidło i okolicznych miejscowości, że sytuacja jest bezpieczna. Nikt nie musi się obawiać wychodzenia z domu.

- mówił podczas briefingu wojewoda mazowiecki, Tobiasz Bocheński.

[polecam:https://www.eostroleka.pl/z-nozem-na-rowiesnikow-kim-jest-sprawca-ataku-w-szkole-w-kadzidle,art107426.html]

Po ataku nożownika. Podjęto decyzję...

Na posiedzeniu podjęto m.in. decyzję o otoczeniu opieką psychologiczną wszystkich uczniów oraz kadrę pedagogiczną. Czynności wyjaśniające na terenie szkoły prowadzić będą funkcjonariusze policji i prokuratura.

[polecam:https://www.eostroleka.pl/atak-nozownika-w-podstawowce-w-kadzidle-zdjecia,art107424.html]

Ponadto zdecydowano, że w piątek, 1 grudnia nie będzie zwyczajnych lekcji a zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.

Wojewoda: Wszyscy potrzebują pomocy psychologicznej

Wojewoda mazowiecki, zapewnił, że każdy, kto czuje taką potrzebę otrzyma wsparcie psychologiczne.

Musimy skoncentrować się na uczniach, na ich rodzicach, na rodzicach ofiar, jak również na rodzicach sprawcy. Wszyscy potrzebują pomocy psychologicznej, wszyscy tutaj potrzebują zapewnienia, że jest bezpiecznie. Chcieliśmy zapewnić, że otoczenie, szkoła podstawowa, wszyscy są bezpieczni, służby i policja czuwają nad bezpieczeństwem publicznym na terenie gminy i powiatu.

- dodał wojewoda.

Uczniowie ZSP w Kadzidle zostali zabezpieczeniu już w momencie samego zdarzenia przez wychowawców i dyrektorkę szkoły. Odizolowano ich od potencjalnego sprawcy. Chodziło o to, by nie dopuścić do dalszych incydentów. Tu nauczyciele i uczniowie zachowali się w sposób prawidłowy. Uczniowie zostali przekazani pod opiekę rodziców.

- mówił starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł.

To co się wydarzyło jest bardzo trudnym, straszliwym zdarzeniem i teraz musimy zrobić wszystko, aby po pierwsze pomóc ofiarom, pomóc uczniom wrócić do normalnego życia i dać jasny przekaz wszystkim, że nie zgadzamy się na obecność przemocy w szkole.

- skomentował wojewoda na koniec briefingu.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA