Tak "świętowali" wieczór kawalerski. Kierowca z zarzutami

Półnadzy mężczyźni zatrzymujący ruch i chodzący wokół ronda przy ruchliwej trasie, a także wchodzący na dach pojazdu w trakcie jazdy. Takie "świętowanie" wieczoru kawalerskiego skończyło się postawieniem zarzutów. A to być może jeszcze nie koniec kłopotów.
fot. policja Zakopane

Półnadzy mężczyźni zatrzymujący ruch i chodzący wokół ronda przy ruchliwej trasie, a także wchodzący na dach pojazdu w trakcie jazdy. Takie "świętowanie" wieczoru kawalerskiego skończyło się postawieniem zarzutów. A to być może jeszcze nie koniec kłopotów.

W piątek wieczorem na ulicy Nowotarskiej w Zakopanem uczestnicy ruchu zaobserwowali niebezpieczne zachowanie młodych mężczyzn, którzy wychylali się z jadącego busa, a kilku z nich wychodziło nawet na dach podczas jazdy.

Niestety, pomimo tak niebezpiecznego zachowania nikt nie poinformował służb porządkowych. Jeden z przypadkowych kierowców nagrał te wyczyny samochodową kamerką i wideo trafiło do sieci, a następnie do tatrzańskich policjantów, którzy rozpoczęli się poszukiwania kierowcy oraz jego pasażerów.

Nagranie z tego zdarzenia udostępnił "Tygodnik Podhalański":

Dwa dni później policjanci przesłuchali, a następnie przedstawili zarzut kierowcy busa. 24-latek z województwa świętokrzyskiego usłyszał zarzut z art. 160 Kodeksu karnego tj. „narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Za ten czyn kierowcy może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 24-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów.

- Policjanci zidentyfikowali również wszystkich pasażerów busa, wobec których w najbliższych dniach po zgromadzeniu niezbędnego materiału dowodowego będą kontynuowane dalsze czynności dotyczące popełnionych przez nich wykroczeń (...) Zarzuca im się m.in. wybryki nieobyczajne, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż po publikacji filmu w mediach kolejne jednostki w kraju rozpoznają pojazd i osoby nim podróżujące jako potencjalnych sprawców wykroczeń zaistniałych na ich terenie. Informacja o takim zachowaniu dotarła m.in. z powiatu wielickiego, gdzie kierowca wspomnianego busa zatrzymał ruch pojazdów przy zjeździe z autostrady A4, a półnadzy mężczyźni chodzili wokół ronda blokując ruch - poinformowała policja.

Dwudziestoparolatkowie w ten sposób świętowali wieczór kawalerski kolegi.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2024 CYBERMEDIA