To wystąpienie bije rekordy popularności. Prezydent Siemianowic Śląskich o amantadynie [WIDEO]

Pandemia koronawirusa podzieliła Polaków. Rządowa strategia walki z COVID-19 zakłada promocję szczepień, do których zachęcają także lekarze. Na przeciwległym biegunie jest dość spore grono osób negujących potrzebę szczepień czy nawet negujących istnienie pandemii. Samorządowcy przyjmują różną postawę. Przykładowo, prezydent Siemianowic Śląskich wskazuje na możliwość leczenia wirusa amantadyną. I zyskuje rekordową popularność w sieci.

Samorządowcy - czyli prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, radni - przyjmują różną postawę dotyczącą tematyki koronawirusa. W Ostrołęce pojawiło się wiele deklaracji o szczepieniach: m.in. ze strony miejskich radnych.

Są jednak w Polsce samorządowcy, którzy stawiają się na przeciwległym biegunie. Przykładowo, prezydent 66-tysięcznych Siemianowic Śląskich Rafał Piech postanowił wystąpić z odezwą do narodu dotyczącą amandatyny. Stwierdził, że ten lek skutecznie działa w leczeniu koronawirusa, powołując się m.in. na działania dr Włodzimierza Bodnara. - Gdybyśmy w 2020 roku zastosowali ten lek, mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy zgonów mniej - powiedział.

Jego wystąpienie bije rekordy popularności w sieci. Na Facebooku obejrzano je już 277 tysięcy razy, zyskało ponad 13 tysięcy polubień i blisko 2 tysiące komentarzy. Samorządowiec założył także ruch "Polska jest jedna".

Całe wystąpienie prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha:

Prezydent Siemianowic Śląskich w swoim wystąpieniu mówił o ograniczeniach dotyczących amantadyny. Rzeczywiście, w opublikowanym w ubiegłą środę obwieszczeniu resortu zdrowia podano, że od 10 grudnia ilość wydawanego na jednego pacjenta w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym produktu leczniczego Viregyt-K (Amantadini hydrochloridum) zostanie ograniczona do nie więcej niż 3 opakowań po 50 kapsułek na 30 dni. Wskazano też, że Viregyt-K, może być ordynowany i wydawany wyłącznie w następujących wskazaniach objętych refundacją: choroba i zespół Parkinsona oraz dyskineza późna u osób dorosłych - leczenie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało wcześniej, że trwają badania nad skutecznością amantadyny w leczeniu COVID-19.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2023 CYBERMEDIA