Wypił kilka piw i wsiadł za kierownicę wywrotki

42-latek po wypiciu kilku piw wsiadł za kierownicę wywrotki i ruszył w drogę. Został zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile.
fot. eOstroleka.pl

We wtorek po godz. 16:00 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, że kierowca mercedesa wywrotki wyjechał sprzed sklepu i może być nietrzeźwy. Policjanci szybko ustalili, że ciężarówka jedzie przez miejscowość Lucynów.

Już kilka minut po zgłoszeniu, funkcjonariusze ruchu drogowego z Wyszkowa zauważyli i zatrzymali mercedesa do kontroli. Policjanci sprawdzili trzeźwość 48-letniego kierującego. Urządzenie pokazało, że mężczyzna spożywał alkohol. Mundurowi ustalili, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak tłumaczył policjantom około 2 godziny wcześniej wypił kilka piw.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Dzięki odpowiedzialnej postawie zgłaszającego, policjanci być może zapobiegli kolejnej tragedii na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 48-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu surowa kara finansowa, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2023 CYBERMEDIA