Wypił kilka piw i wsiadł za kierownicę wywrotki

42-latek po wypiciu kilku piw wsiadł za kierownicę wywrotki i ruszył w drogę. Został zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile.
fot. eOstroleka.pl

We wtorek po godz. 16:00 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, że kierowca mercedesa wywrotki wyjechał sprzed sklepu i może być nietrzeźwy. Policjanci szybko ustalili, że ciężarówka jedzie przez miejscowość Lucynów.

Już kilka minut po zgłoszeniu, funkcjonariusze ruchu drogowego z Wyszkowa zauważyli i zatrzymali mercedesa do kontroli. Policjanci sprawdzili trzeźwość 48-letniego kierującego. Urządzenie pokazało, że mężczyzna spożywał alkohol. Mundurowi ustalili, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak tłumaczył policjantom około 2 godziny wcześniej wypił kilka piw.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Dzięki odpowiedzialnej postawie zgłaszającego, policjanci być może zapobiegli kolejnej tragedii na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 48-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu surowa kara finansowa, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
   
logo
Prywatność | Reklama | Kontakt
© 2022 CYBERMEDIA